Suchý zip všichni dobře znají a nejčastěji bývá součástí oděvů a zavazadel jako upínací a spojovací prvek. Uplatnění najde i na jiných místech, kde nahradí šrouby, vruty, lepidla a další montážní díly. Výhodou je vytvoření velmi pevného, ale zároveň snadno rozebíratelného spoje, který je spolehlivý i pod vodou.

pásek na suchý zi

Pásky, plátky, destičky

Výhodou technologie výroby suchého zipu Prima obchod je vytvořit široké spektrum rozměrů, počínaje úzkými pásky až po rozměrné destičky. Tímto způsobem lze totiž spojovat různorodé díly z papíru, plastu, dřeva, textilu a kovu a umístit je v různých polohách a prostředí, dokonce nezávisle na povětrnostních vlivech.

Samotný spoj drží pod vodou, pod sněhem, v mrazu i letním horku, odolává značným fyzikálním silám a na relativně malé ploše dokáže udržet i velmi těžké předměty. Této vlastnosti se využívá kupříkladu při instalaci informačních billboardů a panelů, kde by bylo obtížné vrtání otvorů a použití klasických spojovacích součástí.

dětská obuv

Pokojové a kancelářské nástěnky – jsou místem, kde se dobře uplatní, aniž by bylo nutné vrtat otvory pro hmoždinky do betonového panelu. Stačí vhodné kontaktní konstrukční lepidlo (např. Chemoprén) a máte dokonalý rozebíratelný spoj.

Podpora na květiny – pokojové rostliny se v mnoha případech musí podepírat a k tomu se prodávají různé sponky, které však někdy praskají nebo rostlinu nevhodně sevřou. Pásek suchého zipu je mnohem lepší volba, spoj kdykoli povolíte a posunete jinam.

Pořádek v kabelech – mít pod židlí či pod stolem hromadu různých kabelů, to si koledujete o pořádný průšvih, můžete poškodit samotný spotřebič a způsobit nebezpečný zkrat, který může vést i k požáru. Jsou to ty notoricky známé zakroucené a skřípnuté prodlužovačky a přívodní šňůry od stolních počítačů, televizorů, Hi-Fi atp. Vsaďte na pásky suchého zipu, které jsou rozebíratelné, takže nemusíte kupovat stále nové a nové stahovací plastové pásky se zpětnými zoubky na jedno použití.