Každý automobil si vyžaduje jistou péči, kterou nesmíme rozhodně podcenit, aby nám bez problémů sloužil. Zaměřte se také na kvalitu náhradních dílů.

Servis osobního vozu

Naprosté základy

Auto bere každý jinak, protože pro někoho je to pouhý dopravní prostředek a pro jiného zase miláček, kterému dopřává péči a jízdu v něm si skvěle užívá. V každém případě nákup auta znamenají starosti navíc, protože se musíme starat alespoň základní věci. Tou první je kontrolovat a měnit provozní kapaliny, kdy největší důraz bychom měli klást na olej, protože ten nám zajišťuje mazání motoru. Dále se můžeme přesunout k pneumatikám, kdy sledujeme jich hloubku desénu a tlak.

volnat mazda

Nutností udávanou zákonem je platit povinné ručení a mít platnou STK, kde se odhalí závady, ovšem to může být už pozdě. Základy si můžeme zkontrolovat sami. Pozor dávejte na brzdy, protože na nich opravdu hodně závisí bezpečnost, přičemž brzdové kotouče a destičky nejsou věčné. Co se týče řízení, tak sledujeme, aby vzorek pneumatik byl sjet rovnoměrně a abychom v něm necítili nějaké vibrace či vozidlo netáhlo ke straně.

Opravám se nevyhneme

Mimo výměnu náplní, filtrů a spotřebního materiálu jako brzdové destičky se stejně servisu většinou nevyhneme. Závady u nových aut nejsou takový problém, ovšem u starších ojetin musíme počítat s tím, že nějakou tu korunu potřebovat budou. Třeba nám praskne manžeta řízení, které je vyrobena z gumy, takže postupně stárne. Samozřejmě závady můžou být mnohem horšího typu, takže při nákupu ojetiny musíme být opravdu pozorní. Potom je hodně důležité, do jakého servisu svůj vůz svěříme, protože všechny nejsou ideální.

náhradní díl

Rozhodně také záleží na použitých náhradních dílech, protože když koupíme ten nejlevnější, tak je vysoká pravděpodobnost, že toho vydrží mnohem méně, kdy další návštěva servisu zase něco stojí. Náhradní díly Mazda jsou originální přímo pro daný vůz, takže pokud máte osobní automobil této značky, tak tu s klidem můžete nakupovat díly. Společnost je opravdu solidní, takže Vám neprodá jen tak nějaký šunt.