Plánujete obměnit svůj starý obývací pokoj a dát mu zcela nový kabátek? Jak jej správně vybavit a přitom se z toho nezbláznit? A co by v něm nemělo chybět?

Pusťte se do vybavování obývacího pokoje, abyste se v něm cítili lépe

V obývacím pokoji bychom se měli cítit co možná nejlépe, na jeho vybavení hodně záleží, vždyť právě v obývacím pokoji se děje denně mnoho důležitých věcí a schází se v něm nejen celá rodina ale také návštěvy. Kromě toho jde i o odpočinkovou místnost, kde sledujeme televizi nebo si čteme. Pokud jste přemýšleli o změně, určitě se do ní pusťte, co by vám v obýváku nemělo chybět?

pexels-photo-2736139

Kde máte sedací soupravu?

Bez čeho by se žádný obývací pokoj neobešel? Kromě televize je to rozhodně i sedací souprava nebo gauč. Co se týče sedací soupravy, vybírejte ji tak, aby byla dostatečně velká, aby byla pohodlná a z dobře udržovatelného materiálu. Pokud vás omezuje prostor, nemáte asi moc na výběr, kam ji uložit, ale pokud přeci jen můžete s místem trošku více pracovat, určitě ji umístěte raději do prostoru, než ke zdi či do rohu místnosti. Bude to působit vzdušně. Také dbejte na to, aby směřovala čelem ke dveřím, na ty bychom měli vždy vidět, protože jinak se nám na ní nebude dobře odpočívat a nebudeme schopni se pořádně uvolnit. Člověk má prostě rád rozhled.

pexels-photo-4009020

Světlo a barvy

Návrhy obývacích pokojů, které najdete na internetu nebo, o které si můžete požádat nějakého odborníka, vám jistě v mnohém napoví. Inspirace totiž není nikdy dost. Co se týče barev, držte se při zemi, obývák by neměl být jako pěst na oko, měl by naopak působit přirozeným a velmi vzdušným dojmem, pokud jste si ale oblíbili nějakou výraznější barvu, dopřejte si ji raději ve formě doplňků. Stěny nechte v přirozených a neutrálních odstínech, mnohem lépe se vám pak bude kombinovat i vybavení a nábytek. Celkový dojem pak skvěle dotvoří dekorace.

V poslední řadě nezapomeňte ani na osvětlení. To by mělo být dostačující, klidně kromě stropního osvětlení přidejte i lampičky. Výraznou ozdobou, pak mohou bát stojací lampy. Hlavní je, abyste se cítili dobře a spokojeně.