Alkohol je metla lidstva a jen málo kdo z České republiky si dokáže představit žít bez něj. Česká republika je národem pivařů a vinařů, ale také nepohrdneme kvalitním tvrdým alkoholem. Takový panáček k pivu, je jedna z věcí, kterou vyhledává skoro každý u dobrého popovídání v hospodě. Pokud sháníte kvalitní alkohol, který stojí za to, tak zkuste absinthe https://www.lihovarek.cz/absinthe/. Nejen, že poznáte pravou tvář tvrdého pití, ale také ochutnáte pití bohému. Tento druh alkoholu byl totiž dříve podáván umělcům a bohémům dřívější doby. Jen málo kdy k němu přičichl obyčejný smrtelník.

Absinthe (2)

Absinthe patří k tvrdým alkoholům, který je na našem trhu už nějaký ten rok. Lidé ho vyhledávají za účelem dobrého pití a také pozvednutím nálady. Absinthe se vyznačuje vysokým podílem alkoholu a to většinou od 50 % a víš. Tento alkohol vznikl v 18. století a jeho receptura se dlouho ladila, aby vnikl tak dobrý a chutný alkohol. Absinthe se nemůže rovnat rumům, ani jiným alkoholům, má totiž svojí specifickou chuť a snadno se rozeznává i díky vysokým voltům, které má.

Absinthe

Pokud sháníte kvalitní alkohol, tak se zkuste podívat na tento druh alkoholu. Tento alkohol je vhodný jako dárek, ale také na domácí pití s kamarády. Vždy se však dívejte, aby pocházel alkohol ze známých značek a měl známí původ. V obchodech totiž můžete narazit i na náhražky, které Vám nejen pokazí špatný dojem s tohoto alkoholu, ale také si ho už nikdy neobjednáte, což by byla velká škoda. Mezi nejznámější druhy patří Francouzský, nebo Švýcarský absinthe, který se chlubí vysokou kvalitou. Opakem je pak Český absinthe, který je zkrátka nevydařený a je škoda se o něm vůbec více bavit.

Pokud tedy sháníte kvalitní flašku pro svého otce na narozeniny, tak zvolte určitě Francouzskou verzi. Nejen, že si na tomto druhu pochutnáte, ale třeba se Vám zalíbí natolik, že se přeorganizujete s piva na tvrdší alkohol.