Jeho původní zaměření bylo úplně na jiných místech, spíš na průmyslových zónách, halách, obchodních prostorech, v kancelářích nebo zkrátka tam, kde se využívaly klasické zářivky. Ovšem najednou popularita stoupla a ocitl se v běžných domácnostech. Proto dostal i nové oblečení a možnosti, aby se do takových prostorů hodil a splynul s prostředím.

perspektiva světla

Jak vypadá toto moderní svítidlo?

Jedná se o plochý výrobek, který je určený pro montáž podle potřeby a podle místa. Vhodné je přímo na zeď, stěnu, do podhledu, na strop a nevadí mu možnost zabudování do sádrokartonu. Může se různě zavěsit nebo vestavět, zde záleží na možnostech, vzhledu, ale i o jeho uchycení. Každý zakoupený led panel má součástí balení i zdroj napájení. Kdo preferuje chytrou domácnost, tak uvítá, že u některých verzí lze světlo stmívat. Samozřejmě do bytů existuje i široká nabídka velikostí, tvarů, ale i jeho výkonných variant.

stropní svítidlo

Jaké jsou druhy?

  1. Podhledové panely – velmi vhodné do kazetových stropů, na montáž jsou jednoduché a prakticky se stropními kazetami splynou v jeden celek.
  2. Závěsné panely – pokud jsou někde vysoké stropy, což v případě starších bytů je prakticky normální. Panel se pak uchytí pomocí lanek a umístí se podstatně níže do požadované výšky.
  3. Vestavné panely – podobně jako skříně nebo jiné vestavné produkty i ony jsou určeny do montážního otvoru. Díky kvalitním pružinkám se zde pohodlně uchytí. Také si lze vybrat tvar obdélníkový, čtvercový nebo kruhovitý.
  4. Přisazené panely – jejich instalace je určena na stěny, ale i na strop. Bohužel jejich výkon není tak efektivní do bytových prostorů a tak se jimi osazují například chodby. Ovšem pokud by se jich po místnosti rozmístilo větší množství, tak by ani v tomto případu nebyl žádný problém je umístit do obytného prostoru.

vzhled stropu

Každý zakoupený panel má svůj zdroj a zapojení do provozu není nijak těžké. Pokud ovšem se na tento proces necítíme, raději bude lepší se obrátit na odborníky.