„Hobby“ slovo, pod kterým si někteří lidé nedokáží nic představit. Hobby v překladu znamená koníček. Koníček je činnost, kterou děláme pro to, že nám dělá radost, a proto by nás měla hlavně bavit. Někdo má rád činnosti, které jsou plné adrenalinu, někdo si radši zajde do parku, kde si sedne a poslouchá zvuky zvířat.
podání tlapky
Zvíře nejlepší přítel člověka
Spoustu lidí má jako svůj koníček starání se o nějaké zvíře. Asi nejčastějším koníčkem je turistika například se psem. Když si člověk zajde do lesa mezi stromy a nadýchá se čistého vzduchu hned se mu udělá lépe a zlepší si tím myšlenky. Pokud si ještě naplánujeme nějakou delší trasu, při které navštívíme nějaké památky máme hned mnohem lepší pocit, že známe spoustu nových míst. Další typické zvíře, které mají lidé jako koníček je starání se o koně. Zatímco některé uspokojuje hrabání se ve slámě, vožení krmiva a učení koně skákat přes překážky některým tato práce smrdí a nenávidí ji.
raketa na badminton
Některé lidi baví chovat i jiná zvířátka. Dalším takovým „nevinným“ zvířetem jsou rybičky. Pokud se o akvárko dobře stará, tak ani nesmrdí ani nedá moc práce. Rybičky se nám odvděčí uklidňujícími pohledy na spousty krásných barev. U chovu rybiček jsou největším strašákem, který by nás mohl odradit bakterie, které se mohou do vody dostat a v nepravidelně měněné vodě se budou bakterie šířit mnohem rychleji.
Koho už akvaristika odradila může mít jako koníček také jiného domácího mazlíčka, který není tak náročný. Tím může být třeba křeček, papoušek, potkan anebo králík. Se všemi těmito zvířaty se dá hrát a pokud budeme trochu vynalézavý a vymyslíme jim nějakou zábavnou dráhu na prolézání budou z toho mít obrovskou radost.
západ slunce a motocykly
Pokud někteří lidé nemají rádi zvířata tak si našli jiný koníček. Někdo se zajímá o počítače, někdo jezdí na motorce, někdo si hraje s autem anebo jen si najde nějaké zajímavé místo v parku, kde si sedne a jen odpočívá. Každý koníček má své klady i zápory. Důležité ovšem je, že toho člověka baví a dělá ho s radostí.