Ať jste žena nebo muž, pokud se chystáte v dohledné době na ples, tak určitě přemýšlíte nad tím, co si vezmete na sebe. Nemusíte se stresovat, ale určitě popřemýšlejte nad tím, co si oblečete, protože se pak budete během plesání cítit lépe.
tři ženy na plese
Muži to mají poměrně jednoduché. Na ples prostě patří oblek. Ne rifle a tričko, na to rovnou zapomeňte, to na ples prostě nepatří. A k obleku rozhodně nenoste tenisky. Na ples prostě musíte být jako ze škatulky. Takže oblek, kravatu nebo motýlka a polobotky samozřejmě. Tak to bychom měli. V průběhu večera je samozřejmě povoleno si kvádro sundat, počkejte však, než se zábava na plese trochu rozjede.
Ženy mají výběr oblečení poměrně těžký. Podle druhu plesu si mohou vybrat mezi dlouhou róbou, krátkými koktejlovými šaty, a nebo klidně i minišaty. Ne na všechny plesy se hodí všechny šaty.
taneční boty
Velká večerní róba se hodí především na vznešené plesy jako je třeba ples v Národním divadle. Velká večerní róba je ozdobou ženy a měla by sahat až ke špičkám střevíčků. Barvy večerní róby jsou na vás, můžete volit jakoukoli barvu, ale dbejte na to, aby vám ladily doplňky s barvo garderoby. Pokud máte okázalou a odvážnou róbu, pak volte spíše jednodušší účes, aby nebyl celý dojem příliš přeplácaný.
Koktejlové šaty klidně můžete zvolit na akce, které jsou méně formální. Na menší plesy se opravdu hodí a určitě s nimi neuděláte ostudu. K jednodušším šatům můžete zvolit složitější účesy, nebo klidně nechat vlasy rozpuštěné a třeba navlněné. Můžete také zvolit odvážné lodičky, ty totiž u krátkých šatů vyčnívají a budou vypadat opravdu krásně.
kotníčkové boty
Minišaty na ples volte pouze pokud na ně máte postavu. Nic nebude působit hůř, než když se narvete do šatů, ze kterých se vám na všechny strany budou roztékat faldy a bude hrozit roztržení šatů. Také volte úměrnou délku šatů, na ples se opravdu nehodí aby vám z nich něco vykukovalo.