I když si všichni představíme, že proto, abychom shodili nějaké to kilo, musíme držet hodně přísnou dietu, není tomu tak. Platí stále dokola jedna pravda, která snad platit nikdy nepřestane. Všeho s mírou! V každém případě platí také stále druhá pravda a to, že je potřeba se hýbat. I když se to neříká příliš často, chůze je ideálním pomocníkem ve zbavování se kil. Neříká se to příliš často, protože by to pak znamenalo, že může shodit každý a snadno, ale je to tak. Jen je potřeba se samozřejmě zaměřit na to, kolik toho denně nachodíte.

venčení psa

Velká řádka lidí nebyla nikdy na žádném cvičení ve fitness, ale hodně a často chodí. Tito lidé nemají žádnou nadváhu. Zato ti, kteří se moří na kruhových trénincích stále mají tukové polštáře. Lze tedy snadno odhadnout i bez nákladných průzkumů, že chůze je prospěšná.

Snad každý slyšel díky mediím o tom, že chcete-li zhubnout, musíte ujít alespoň deset tisíc kroků denně. Abyste však měli jistotu, mělo by to být kroků alespoň dvanáct tisíc. Údajně prostě pro dosažení takových čísel stačí, když budete chodit všude pěšky.

Pokud si pořídíte hodinky, které vám kroky budou měřit, možná zjistíte, že váš pravidelný běžný denní režim vám za den hodí asi tak dva tisíce kroků. To znamená, že se klasicky dopravíte do práce, tam klasicky budete pracovat, jak jste zvyklí, sem tam dojdete ke kolegyni, sem tam něco zanesete do vedlejší kanceláře, zajdete si na oběd a zase se vypravíte domů. Pokud ještě cestou z práce uděláte třeba i nějakou tu pochůzku po městě za účelem návštěvy pošty a kávy s kamarádkou, možná se vyšplháte až k nějakým pěti tisícům kroků.

Z toho vyplývá, že i na to, abyste nachodili dostatečný počet kroků, musíte vynaložit nějaké to úsilí. Do svého režimu místo sezení u kávy zařaďte procházku s kamarádkou, u té si také můžete popovídat.
procházka ve čtyřech

V rozhovoru pro Radiožurnál uvedl Aleš Linhart, tedy přednosta II. Interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, že po výzkumu, který prováděli nejen na vědecké, ale i praktické rovině, bylo zjištěno, že ujít deset tisíc kroků denně není to, co funguje. Chůze se totiž opět, stejně jako dieta při hubnutí, nesmí stát vaší prioritou. Deset tisíc kroků denně je prostě zcela frustrující číslo. A podle výzkumu pak bylo zjištěno, že již šest tisíc kroků by vás mělo přivést zase do správné formy a udělat službu, kterou vaše tělo potřebuje.

Posted in: Nezařazené