Už se zase blíží ten čas v roce, kdy se pomaluje rozhodujeme, kam bychom rádi vyrazili na dovolenou. Zatímco mnoho lidí stále preferuje tradiční dovolenou na sluníčku někde u moře, najdou se i nadšenci, kteří si přejí strávit nějaký čas v klidu v horách.

krásný západ slunce

1.      Očekáváte od dovolené klid a odpočinek nebo dobrodružství?

Pokud vybíráte pobyt, kde si chcete odpočinout od náročné práce a stresu, není nic lepšího než vyrazit do přírody. Čerstvý vzduch působí na napjatý organismus doslova blahodárně. Vezměte si pohodlnou obuv a můžete vyrazit na dovolenou plnou procházek a zeleně. Můžete vyzkoušet třeba nedaleké Vysoké či Nízké Tatry nebo se vydejte za překrásnou slovinskou přírodou.

Chcete-li naopak okořenit svůj jinak nudný a stereotypní život, naplánujte si cestu do rušného velkoměsta. Např. španělská metropole Barcelona je plná zážitků i krásných míst k poznávání. Pokud jste ještě ke všemu fanoušek fotbalu, Barcelona Vás jistě nezklame.

2.      Horké pláže a koupání nebo cesta za poznáním?

Jestli Vás neláká celodenní lenošení na prosluněných plážích a mořský vzduch, tak nezoufejte. Můžete vyrazit do jedné z evropských metropolí za památkami. Budapešť, Londýn, Vídeň či Paříž? Každé z těchto měst je ideální destinací pro někoho, koho lákají nejen památky, ale také kultura dané země.

Pokud Vás zajímají památky, ale rádi byste i tak strávili čas hezky na sluníčku, navštivte ku příkladu egyptské pyramidy a sfingy. Egypt Vás nadchne svou starobylou atmosférou a ani se nemusíte vzdát vysněného opálení.
osoba na vrcholu hory

3.      Relax v Čechách

Nemáte-li čas plánovat cesty do dalekých krajin, zkuste vyrazit po domovině. Většina z nás věří, že Čechy dobře zná. Opak ale bývá často pravdou. Málokterý Čech naši republiku skutečně procestoval. Každý nalezne nová a zajímavá místa k navštívení, často jen pár kroků od domova. Pro správné odreagování člověk nemusí cestovat tisíce kilometrů, stačí dobrá nálada a změna prostředí ukáže svá kouzla.


Posted in: Nezařazené