V partnerském životě to často skřípe. Je to přirozené. Vztahy se vyvíjí a po počátečním okouzlení nastává všední realita, která buď vztahy utuží i za cenu krize, nebo naopak to partneři neustojí. Jsou krize, které jsou fatální s definitivními následky v podobě rozchodu a pak krize, které patří spíše do roviny nedorozumění, která lze řešit.
dvojice v srdci
Mnoho psychologů tvrdí, že problémem je komunikace. To, že některý z partnerů prostě nedokáže s tím druhým mluvit. O svých pocitech a tak vůbec. Jenomže lidé jsou nastaveni různě. Někdo potřebuje všechno rozebírat a někdo se zase potřebuje se svými pocity vyrovnat sám. Lze asi jen stěží nutit do komunikace někoho, pro koho je to krajně obtížné. I kdyby se takový jedinec překonal, nedorozumění jen změní tvář. Jak lze tedy řešit nedorozumění mezi mužem a ženou? Babičky říkávaly, že do těchto problémů se druzí lidé nemají plést, protože ti dva si to mezi sebou urovnají v posteli. A je to pravda. Rabín Smuley Boteach napsal knihu Košer sex, ve které se v podstatě tímto tématem zabývá. Zásadní problémy opravdu je nutné řešit komunikací, do které je třeba se překonat, není-li zbytí. Většina problémů, možná tak osmdesát procent se ovšem dají vyřešit jinak a slovíčkaření je jen plýtvání času. Sex je ve většině případů mnohem lepší způsob, jak problémy v komunikaci vyřešit.
žena a muž
Usmiřování v posteli je ten nejlepší způsob, jak vše dát zase do pořádku. Samozřejmě to neznamená, že muž přijde a řekne ženě, že právě teď se jdou usmiřovat sexem. Je důležité, aby muž projevil empatii a svou ženu naladil na správnou vlnu, aby k fázi usmiřování vůbec mohlo dojít. Nabízí se celá škála možností. Pozvat ji na romantickou večeři, uklidit doma, uspat děti, vypracovat se synem domácí úkol z matematiky.
Zkuste se také naučit rozlišovat, které problémy musíte vykomunikovat a ze kterých se lze prostě promilovat.