Pokud přemýšlíte o pořízení kočky, psa či snad morčete, musíte myslet na to, že zvíře vždy potřebuje péči. Ať už od těch nejméně náročných jako jsou rybičky, kterým stačí nasypat krmení a jednou za čas vyčistit akvárium, až po ty nejnáročnější jako pes, který potřebuje chodit na procházky, musí se krmit, koupat, a často také požaduje spoustu pozornosti od svého páníčka.
procházka se psem na pobřeží
Ano, pes se stane dalším členem rodiny, a tak ho musíte taky brát. Stane se vaším (dalším) dítětem, které chce, abyste si ho všímali. Proto zvažte, jestli na takovýto závazek máte čas, aby se u vás dané zvířátko netrápilo, pokud jste například stále na cestách a nemůžete ho brát s sebou.
Kočka je o něco méně náročnější. Avšak zde pozor. Jsou kočky, které se drží doma, naučí se na kočičí záchod a dělají vám někdy protivnou, ale přesto hezkou, chlupatou společnost. Pak jsou kočky, které si spíše zvyknout trávit spoustu venku na vaší zahradě, nejčastěji i mimo ni a může se tak stát, že jí několik dní vůbec neuvidíte. U koček proto častěji dochází k zatoulání. Pokud tyto venkovní kočky nevykastrujete, můžete také skoro jistě počítat s tím, že si užijete malých koťátek.
kámoši kočka a pes
Domácí mazlíček zkrátka není jen na okrasu a nepočká, až budete mít čas a náladu se mu věnovat. Proto to pro zejména mladé lidi není zase tak jednoduché rozhodnutí. Chcete v létě na dovolenou? Zvíře samo doma týden, či delší dobu nevydrží. Je potřeba mu obstarat náhradní péči. Není vám dobře? Pes stejně potřebuje vyvenčit. V případě bydlení v domě to je jednoduché. Zkrátka ho pustíte na zahradu. Ale pokud si psa pořídíte do bytu, stejně s ním za každého stavu a počasí ven jít prostě musíte.
Proto toto rozhodnutí pečlivě zvažte. Domácí mazlíček přinese spoustu radosti, ale na oplátku si i on zaslouží, aby se mu dostalo skvělé, a hlavně dostačující péče, kterou potřebujeme ke svému spokojenému životu.