Zahrada je místo odpočinku, relaxace, kam s oblibou její hrdí majitelé čas od času utíkají před ruchem všedních dní. Zahradní jezírko, dřevěné zástěny, které vytváří příjemný prostor k odpočinku, záhony plné květin a voňavé zeleniny. Jenže ne každý se takovou zahradou může pyšnit, přitom plánování a následná realizace zahrady není rozhodně nic složitého. To platí hlavně v případě, když už dopředu máme ucelenou představu o její vizuální stránce a nastudované určité znalosti, které dopomohou k výsledné realizaci. Někteří už mají od začátku svou zahradu naplánovanou do posledního detailu, jiní vše vymýšlí za chodu. V obou případech však nakonec může vzniknout jedinečný a neotřelý prostor pro odpočinek a rozjímání společně s rodinou nebo přáteli.

dřevěný altán

Zahrada by do jisté míry měla vždy odrážet ducha jejich majitelů. Jen taková bude splňovat všechny požadavky a přizpůsobí se danému životnímu stylu, který zde koluje. Už tedy při samotných rozvahách o budoucím vzhledu bereme v potaz pro koho je zahrada prvotně určena. Budou zahradu obývat i děti nebo domácí mazlíčci? Trávíme volné chvíle společně se svými přáteli nebo raději jen z užší rodinou. To vše jsou otázky, které si je potřeba klást ještě před samotnou realizací.

Někdo může už od narození toužit po zahradě s jezírkem a skalkami zaplavenými pestrobarevnými trvalkami, jiný si zase zahradu nedokáže představit bez místa pro grilování.

Harmonie a sounáležitost

Harmonická zahrada je taková, která dotváří zdánlivě rozdílné prvky v jeden celek. V harmonické zahradě panuje příjemná atmosféra a pobyt v takovém prostředí má pro nás příznivý vliv.

dítě na zahradě

Záhony s pestrobarevnými květinami, jehličnany, dřevěná pergola nebo zahradní altán, kout na grilování a posezení s přáteli, vodní plocha, která vdechne zahradě život nebo koutek na hraní, kde budou děti trávit volný čas.