Pro naprostou většinu z nás představuje zahrada ultimátní místo odpočinku a relaxace. I proto zde instalujeme věci, které nám pomáhají odpočívat a které nám zde zlepšují život, jako jsou například nejrůznější altánky či bazény. V poslední době však přichází do módy také vířivky.

V podstatě se jedná o malé bazény, ve kterých se lze maximálně posadit, avšak nikoliv plavat, ve kterých neustále cirkuluje a víří voda. Ta tím pádem provádí v podstatě jemnou masáž našich svalů a pomáhá je uvolnit. To nám pomůže si odpočinout, stejně jako fakt, že samotný pocit zde je velmi příjemný.

virivka3

Ovšem, podobně jako kterékoliv jiné zařízení, i toto vyžaduje pravidelnou údržbu. Její součástí je i pravidelný odborný servis vířivky servisvirivychvan.cz. Problém je, že právě toto je krok, který je velmi často opomíjen. Bohužel, právě tento přístup může mít poměrně nepěkné následky.

Je totiž pravdou, že i vířivky se mohou poškodit či rozbít, takže je vyžadována jejich oprava. A ta není ani jednoduchá, ani levná. Pokud tedy již není v záruce, můžete si být jisti, že se vám ona záležitost prodraží. A přitom právě pravidelné prohlídky by tomuto mohly předejít.

virivka4

Nejčastějším problémem zde bývá ucpání trysek, které zajišťují ono typické víření vody. Ať už je totiž voda, kterou použijeme, čistá sebevíc, vždy se tam najdou drobné částečky, které se usazují na pevných površích celého zařízení a tvoří vodní kámen. O tom, že se zde mohou rozvinout i řasy a sinice, které sebou přináší další potíže, asi není třeba říkat.

Ovšem ucpání trysek není jediným problémem, se kterým se můžeme potkat. Je to také uvolnění či prasknutí nejrůznějších částí, a s tím spojené vytékání vody. Nehledě na fakt, že její neustálé doplňování nám značně zvýší částku, kterou za ni budeme platit, je zde ještě fakt, že může snadno natéci do míst, kudy vedou elektrické kabely. A všichni víme, že voda a elektřina k sobě příliš nejdou.

Je tedy rozhodně lepší těmto i dalším problémům předejít pravidelnými odbornými prohlídkami. Věřte, že se nakonec rozhodně vyplatí.