Každý den si sedáme k počítači a trávíme na internetu více času, než sami chceme, ale i když se spousta webových stránek zdá bezpečných, tak i z obyčejného mailu můžeme do svého počítače nainstalovat a stáhnout nebezpečný vir. A tím, že počítačová technika je velmi pokroková a lidí, kteří umějí programovat, je čím dál tím více, nebezpečí stoupá. I když antivirové programy nabízejí poslední dobou samé aktualizace a tedy stále prohlubují virovou databázi, nebezpečného materiálu je na internetu nepřeberné množství.
 komunikace software

Co tedy udělat pro ochranu?

Prvně si řekněme, jak si zajistit alespoň primární ochranu před velmi známými viry. Internet obsahuje velké množství antivirových programů, které nabízejí free verze na měsíční zkušební dobu. Za tuto dobu je můžeme vyzkoušet, a pokud jsme s jejich službami a vyhledáváním virů spokojeni, je dobré do nich investovat nějaké peníze. I když se jedná o primární a jednoduchou ochranu, je velmi prospěšné ho na počítači mít. Mezi nejlepší patří například AVAST, NOD 32 či ESET SMART SECURITY 10, kteří se starají o bezpečí, pohodlí a rychlý a obětavý servis pro zákazníky.
červ robot

A jak vlastně vir z počítače dostat?

Jakmile objevíme vir a to buď díky antiviru, jinému programu, či ho objevíme manuálně jako soubor v nějaké složce, máme několik možností jak se viru zbavit.
·         První možnostje zavřít ho do karantény v antivirovém programu. Vir sice neodstraníte, ale program se postará o to, aby byl v bezpečí uzavřen a dále nenapadal počítač.
·          Druhou možností je ho manuálně odstranit. Tento způsob není úplně ideální, jelikož vir může být na různých místech v počítači a vy nemusíte odstranit všechny jeho části, na rozdíl od karantény, která části najde a zablokuje, ale odstraněním viru můžete odstranit celý škodlivý soubor.
·          Poslední možnost jak viry z počítače nadobro zlikvidovat a především celý počítat velmi efektivně zrychlit je reinstalace celého počítače. Reinstalace trvá pár hodin, ale vrátí kompletně celé tovární nastavení počítače.
Takže pokud se Vám stane, že naleznete ve svém počítači vir, neklesejte na mysli, řešení, jak se ho zbavit existují!

Posted in: Nezařazené