Máte-li v plánu oslovit stěhovací firmu a plánujete přestěhování bytu, domu, garáže, kanceláře, či provozovny, můžete se rozhodnout, že svěříte firmě i balení (stěhování na klíč), anebo se o zabalení stěhovaných předmětů postaráte sami. Stěhováci mají své osvědčené postupy a dbají na to, aby se pokud možno nic nepoškodilo, a to ani v neobvyklých případech, kdy se stěhuje například akvárium, nebo velkoplošný televizor.

Jak bezpečně balit https://www.odnesto.cz/jak-bezpecne-balit-a-stehovat-kapaliny/ věci, je téma, které by se mělo formou alespoň krátkého školení vyučovat i ve školách. Většina z nás se totiž za svůj život alespoň jednou někam stěhuje, a některé rady zkušených odborníků se vám mohou hodit.

jízda v autě

Noviny a časopisy dejte do sběru – někteří lidé ve snaze ušetřit za každou cenu, schraňují před stěhováním reklamní letáky supermarketů a staré časopisy. Těch se ale raději zbavte vzhledem k tomu, že tiskařská barva je toxická, a zanechává kromě zápachu i skvrny.

Bublinková fólie – chcete-li si ušetřit zbytečné starosti, vsaďte na osvědčenou klasiku – bublinky v polyetylenové fólii. Je to materiál zcela nezávadný a praktický. Takto zabalíte sklo, porcelán, obuv, knihy, hračky, sportovní potřeby, rozebrané díly nábytku, židle, stolky. Jako výplň poslouží při přepravě pokojových květin, elektroniky, malých drobností i velkých věcí. Bublinky mají více rozměrů a ty větší se hodí i pro těžší břemena.

balení při stěhování

Lepicí pásky, provázek – ty tvoří základ balení věcí, ale velmi záleží na jejich pevnosti. Ne každý provaz totiž unese hmotnost plně naložené krabice, a stejně tak nekvalitní lepicí páska. Lepicím páskám věnujte zvýšenou pozornost, ty běžné kancelářské se rády rozlepují, stěhovací firmy však mívají kvalitní pásky k dispozici k zakoupení.

Pozor na nebezpečné předměty – stěhovací firmě byste měli hlásit všechny podezřelé a nebezpečné předměty, které se budou buď přemísťovat s ostatními věcmi na vaše nové působiště, anebo půjde o předměty určené k odvozu na sběrný dvůr. Patří sem barvy a laky, ředidla, chemické jedy, benzín, nafta, líh, zbraně a střelivo, výbušniny, petardy a dýmovnice, jedovatá zvířata (hadi, štíři, pavouci), atp.