Když jsme si domů pořídili bazén, nečekal jsem, kolik péče bude voda vlastně vyžadovat. Ze začátku jsme jeli klasiku, jako jsou chlorové tablety, testování pH, pravidelná údržba. Fungovalo to, to jo, ale přiznám se, že mně i dětem občas vadil ten typický „bazénový“ zápach a trochu i štípání očí. Navíc mám citlivější pokožku, takže jsem po delším koupání mívával vysušenou kůži. A pak jsem poprvé slyšel o bazénové soli. Funguje to úplně jednoduše. Do vody přidáte speciální bazénovou sůl (není to ta obyčejná kuchyňská!) a postupně se z ní v malém množství vytváří přírodní chlor. Takže voda se dál čistí, ale bez toho, aby se musely používat chlorové tablety nebo silné chemikálie.

voda v bazénu

V praxi to znamená, že voda voní jinak, tak nějak jemně, skoro jako mořská, a člověk se v ní cítí mnohem přirozeněji. Co mě fakt mile překvapilo, byla jemnost vody. Po koupání nemám vysušenou kůži, neštípou mě oči, a dokonce i manželka si všimla, že se jí tolik neničí vlasy jako dřív. Děti si taky nestěžují, že by je pálily oči nebo že by voda „smrděla“. A to je, co si budeme povídat, asi to hlavní. Užít si léto u bazénu bez nepříjemností.

sůl

Další věc, kterou jsem ocenil, je údržba. Sůl se sice musí čas od času doplnit, ale jinak není potřeba pořád dokola něco měřit a přidávat různé přípravky. Všechno funguje automaticky. Jedna z mých prvních otázek byla, zda je to bezpečné. A ano, bazénová sůl je úplně bezpečná, pokud se používá správně. Naopak voda je šetrnější k pokožce i očím, a i životnost některých bazénových částí třeba fólie může být s touto úpravou delší, protože voda není tak agresivní jako při silném chlorování. Po vyzkoušení bazénové soli bych se již k normálním chemikáliím nevrátil. Člověk si na tu jinou vodu ihned zvykne a je to mnohem příjemnější pocit při koupání než s klasickými chlorovými tabletami.

5/5 - (1 vote)