Není mezi námi snad nikdo, kdo by nikdy neslyšel o krypto měně zvané bitcoin. Tato virtuální měna, která využívá decentralizovaného systému, je velmi populární a v posledních letech si získala místo v portfoliu mnoha zkušených, ale i začínajících investorů. Máte s touto měnou zkušenosti i vy? Zkoušeli jste obchodovat na burze nebo dokonce těžit? Pokud ne, tak je na čase popřemýšlet, jestli nedat bitcoinu šanci.

decentrialismus

  • Krypto měna s dlouholetou tradicí
  • Veliký potenciál i přes současné pády
  • Jednoduchá těžba, kterou zvládnete i v domácích podmínkách
  • Bezpečná měna, decentralizovaná síť a naprostá anonymita

Možná vás od investic do této měny odrazuje fakt, že se bitcoin v posledních měsících dost výrazně propadl. Je tomu opravdu tak, spousta lidí vás bude na základě tohoto faktu od koupě či těžby odrazovat. Je však nutné podotknout, že právě nyní, když je hodnota tak nízká, tak se vyplatí nakupovat. Uvědomte si, že jakmile se cena opět dostane nahoru, tak že na tom bude možné vydělat. Neposlouchejte tedy názory, že investice už nemá cenu. Cenu bude mít, pokud tomu budete sami věřit. Jak tedy začít?

Těžba je nejefektivnější způsob

Pokud byste chtěli získat svůj první bitcoin, můžete to udělat dvěma různými způsoby. Pokud se tím nechcete příliš zaobírat, a jen nakoupit a držet, tak pro vás bude výhodnější obchodování na burze, které je jednodušší a jednorázové. Jestliže byste však chtěli svou investici výrazně navýšit a vydělávat prakticky každou minutou, popřemýšlejte právě nad těžbou.

měna bitcoin

Abyste s těžbou mohli začít, budete potřebovat výpočetní jednotky, respektive počítače. Čím víc jich budete mít, tím větší výkon získáte a tím více vyděláte. Dále budete potřebovat speciální btc miner, což je zařízení, které vám umožní těžbu jako takovou. Je to základní součástka, bez které se neobejdete.