Každý profesionální fotograf se vždy zaměřuje na určitý vyhraněný obor spektra. Zatímco jednoho lákají krajinky a panoramata, jiný vás okouzlí svými momentkami ze života ve městě. Někdo si oblíbil portréty nebo makro, u dalšího vedou fotografie technické dokumentace a produktové snímky. Poměrně velký objem aktérů tohoto specifického řemesla tvoří svatební fotografové.
profi fotograf
Někteří z nich, pokud se jich zeptáte, proč zrovna svatby, vám odpoví něco v tom smyslu, že doslova tvoří svatební příběhy. Svatební fotky navíc lidé ukládají do alb, nezahazují je, výjimkou mohou být snad jen rozvodové scény, rozchody, a podobné nešvary.

Svatba je reportáž v krátkém vymezeném čase nabitém štěstí a blažeností, kterou lidé nezažívají tak často, a je to také ze svatebního obřadu cítit. Taková energie se přenáší z jednoho na druhého a fotograf, jehož práce těší a naplňuje, a dělá ji s láskou, do této scenérie bezpochyby zapadne. Proslýchá se, že je pro svatebčany doslova nakažlivé, jestliže vycítí, jak se fotografové svou prací neskutečně baví.
svatba v parku

Dobrého fotografa poznáte srdcem

Dobrý fotograf se prozradí sám, a to velice rychle. Nejvíce se o něm dozvíte z jeho webového portfolia. Cit pro detail, vnímání světla a stínu, vypovídající retrospektiva v čase na černobílých snímcích, i barevné spektrum prostředí zámeckých parků, fontán, prostřených stolů s dvoupatrovým dortem a nažehlenými límečky, volánky, malými družičkami s rozvíjejícími se poupátky růží. Dobrý fotograf zkrátka zachytí nejen prostředí, ale i vaše emoce.
ženich a nevěsta
Říká se, že profesionálního fotografa poznáte podle toho, že svou práci nedělá pro peníze, ale pro zábavu svou a všech zúčastněných. Jistě, že musí za práci inkasovat odměnu, ale svatební den s takovým člověkem v popředí má pak podobu ryzí čistoty, a vyplacení honoráře vás potěší mnohem více, než platit tomu, pro něhož jste jen další bezduchou položkou běžného pracovního dne. Kdo zkrátka svou práci miluje a je i jeho koníčkem, vždy dosahuje výsledného efektu vyšších kvalit.